Koncert charytatywny "Pomoc dla misjonarzy w Andach"

Koncert charytatywny "Pomoc dla misjonarzy w Andach"

Różne środowiska z Polski i zagranicy wspierają akcję „Samochód dla Pariacoto” (www.samochoddlapariacoto.pl), prowadzoną przez franciszkańską Fundację Brat Słońce. Tym razem młodzi krakowscy artyści postanowili zagrać dla misjonarzy w Andach.

26 czerwca 2016 r., w niedzielę, przy Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie w sali św. Jakuba będzie miał miejsce charytatywny koncert Zespołu Wokalnego Ad Operam oraz zaprzyjaźnionych z nimi instrumentalistów. Artyści będą wykonywać utwory z zakresu dawnej i współczesnej muzyki sakralnej.
Datki zebrane podczas koncertu będą przeznaczone na zakup samochodu dla misjonarzy w Pariacoto w Peru, gdzie bracia franciszkanie prowadzą misję.

Data i miejsce koncertu:

26.06.2016 r.
Godz. 17.30
Aula bł. Jakuba przy Bazylice Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie
Wstęp wolny

W trakcie koncertu będą zbierane datki na rzecz zakupu środka transportu dla misjonarzy.

Organizatorzy koncertu:

Fundacja Brat Słońce powstała z inicjatywy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów, aby wspierać dzieła podejmowane przez Zakon. Spektrum jej działania jest bardzo szerokie i wynika z wielości inicjatyw franciszkańskich podejmowanych na różnych polach i dziedzinach życia społecznego i duchowego. Z sukcesem prowadzi działania charytatywne, organizuje wydarzenia kulturalne, angażuje się w duchowy rozwój młodych ludzi poprzez promocję wolontariatu, wspiera misje, pomaga osobom dotkniętych kryzysem.

Fundacja Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam powstała w 2015 roku w Krakowie w celu koordynacji i promocji działalności kulturalnej oraz wsparcia rozwoju artystów. Jej misją jest poprawa dostępu do wydarzeń artystycznych dla społeczeństwa oraz wsparcie wykonawców w zakresie rozwoju kariery i możliwości zawodowych. Od 2015 roku Fundacja organizuje liczne koncerty, występy i imprezy kulturalne. Pod opieką Fundacji działają zawodowi artyści i zespoły młodego pokolenia, których pasja przyciąga wciąż nową publiczność. Współpracują z sukcesem z wielkimi ośrodkami medialnymi, przyczyniając się do popularyzacji muzyki i innych dziedzin sztuki w naszym regionie i nie tylko. Do zespołów Fundacji należą m.in. Zespół Wokalny Ad Operam oraz orkiestra barokowa Cornu Copiae.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *