Pomoc charytatywna

Fundusz Charytatywny – źródło pomocy i wsparcia dla potrzebujących

Często odbieramy w fundacji telefony i maile z prośbą o pomoc. I ból, który czujemy, gdy musimy komuś odmówić, jest trudnym doświadczeniem. Nie chcemy tak. Naszym celem jest to, aby jak najwięcej osób budowało z nami Fundusz Charytatywny – źródło wsparcia, pomocy w kryzysie, a przede wszystkim troski o ludzi. Marzymy, aby było w nim tyle pieniędzy, żeby każdy proszący o pomoc otrzymał ją najszybciej jak to tylko możliwe.

 

Misja Fundacji Brat Słońce brzmi:

Wspieramy dzieła prowadzone przez franciszkanów.

Pomnażamy dobro. Troszczymy się o ludzi.

 

I to napędza nas do działania.

Policzyliśmy, że od września 2020 r. do stycznia 2021 r. jako fundacja przekazaliśmy 250 000 zł na pomoc charytatywną i wspierającą ludzi w potrzebie. Ćwierć miliona złotych! To spora suma. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ludzi takich jak Ty.

Tak pomogliśmy:

  • Sfinansowanie remontu mieszkania samodzielnej matki dwojga wchodzących w dorosłość dzieci. Pani bardzo dużo pracuje, ale za bardzo niskie stawki. Nie jest jej łatwo zarobić na utrzymanie, a o odłożeniu funduszy na remont mieszkania w ogóle nie ma mowy. O. Adam odwiedził tę rodzinę i mógł doświadczyć ich skromnego i serdecznego domu. Dzięki Waszej pomocy będą żyli w lepszych warunkach.
  • 15-letni chłopiec z Sosnowca otrzymał nowy sprzęt do rehabilitacji o wartości 10 090 zł.
  • Opłacamy 10 semestrów nauki na studiach pedagogicznych Pani, która na co dzień zarabia sprzątając szkołę. Jej ogromnym marzeniem jest to, aby pracować z dziećmi i być nauczycielką.
  • Oddział rehabilitacji dla dorosłych krakowskiego szpitala otrzymał pomoc finansową na zakup sprzętu do rehabilitacji pacjentów.
  • Dzięki naszemu wsparciu poradnia rodzinna w Rychwałdzie może zatrudnić pracownika, który towarzyszy rodzinom w przechodzeniu przez trudności.
  • W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca zatrudniamy 5 terapeutów gotowych do pomocy w wielu trudnych sprawach.
  • Przychodzące do świetlicy przy wrocławskiej parafii franciszkanów dzieci mogą liczyć na ciepłe obiady dzięki dofinansowaniu posiłków.
  • Wspieracie z nami także misje – ostatnio była to farma w Ugadzie przy szkole zawodowej prowadzonej przez braci franciszkanów.
  • 38 nowych laptopów trafiło do wielodzietnych rodzin z franciszkańskich parafii w czasie zdalnej nauki. Dzięki temu wielu uczniów mogło wreszcie uczestniczyć w lekcjach i korzystać ze sprawnego sprzętu.

To wszystko było możliwe dzięki dobroci i hojności ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym.

 

Dlatego prosimy Cię o dalszą pomoc. Ale nie dla nas! A dla tych wszystkich, którzy czekają na pomocną dłoń, ludzką życzliwość i pochylenie się nad ich troskami. Wiele rodzin, którym do tej pory pomogliśmy, są znane braciom franciszkanom i to właśnie bracia wskazują nam potrzebujących. Dlatego wiemy, kogo wspieramy i jaką odpowiednią pomoc dobrać.

Twoją wpłatę na cele statutowe fundacji przeznaczamy na pomoc potrzebującym. Wspierając Fundusz Charytatywny masz pewność, że Twój dar zaowocuje konkretnym dobrem – bez względu na to, czy będzie to 10 zł, 150 zł czy 10 000 zł. A regularne wpłaty pozwolą nam budować najszybciej reagujący na potrzeby ludzi Fundusz Charytatywny.

Możesz być częścią tego dobroczynnego dzieła. Wystarczy, że na swoim koncie bankowym ustawisz stałe zlecenie na cele statutowe Fundacji Brat Słońce w kwocie, którą chcesz wspierać potrzebujących. Nie ma za małych darowizn. Za dużych też nie. Po drugiej stronie jest człowiek, który potrzebuje pomocnej dłoni, życzliwości i troski.

BNP Paribas Bank Polska S.A. 96 1600 1013 1849 4935 4000 0011

Darowiznę możesz przekazać także poprzez formularz TUTAJ.

 

Za każdą pomoc dziękujemy!