Zespół Fundacji

Zespół Fundacji

Rada Fundacji Brat Słońce:

o. Marian Gołąb, Prowincjał  /  o. Mariusz Kozioł  o. Robert Kiełtyka

 

Zarząd:

o. Bronisław Staworowski
Prezes

Prezes Zarządu Fundacji od chwili jej założenia.

Prezes myśli, że: czuwa, inicjuje, biega, zespala, wymyśla, pilnuje, ogarnia, zgłębia, kontroluje, a faktycznie cały zespół czyni to w swoim zakresie, a on zatwierdza i podpisuje. Satysfakcję zaś mają wszyscy – pracownicy, wolontariusze, partnerzy, sponsorzy, beneficjenci.

I zasada: nie przeszkadzaj, II zasada: daj możliwość działania, a wszystko inne będzie nam dodane. Pasja: praca z młodzieżą - wolontariat dla Kresów. Hobby: fotografia, film. Zainteresowania (nieco uśpione): elektronika, akustyka, muzyka. Sport: wspomnienie. Zmartwienie: dlaczego miłość nie jest kochana? Bezradność: wobec zamykanie się człowieka na dialog. Pragnienie: żyć samemu i pomóc innym doświadczać Pokoju i Dobra (tego od Pana, z góry). Radość: tam gdzie czyni się dobro, miłość obdarza pogodnym obliczem. 😉

tel. +48 12 42 86 283, kom. +48 603 757 139

o. Jan M. Szewek
Członek zarządu

Rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów, sekretarz prowincjała, wykładowca public relations, reporter, specjalista ds. PR i reklamy (temat pracy dyplomowej "Strategia budowania pozytywnego wizerunku wrocławskiej parafii franciszkanów"). Motto życiowe: "...aby mieć zawsze czyste sumienie wobec Boga i ludzi" (Dz 24,16)

o. Jacek Michno
Członek zarządu

Urodzony  w  najlepszym roku,  jaki może być, czyli 1973. Obywatel Podkarpacia i od kilkunastu lat królewskiego miasta Krakowa. Wychowany w Łańcucie i okolicach. Wykształcony na technika budownictwa i zakonnika. U franciszkanów od 1993 roku do teraz, dobrze się czujący w zakonnych klimatach.

Wiele pasji i upodobań „poza zawodowych”, niektóre z nich to: góry i lasy, klimaty misyjne, fotografia, latawce i nie tylko, Saint-Exupéry, warzenie piwa i sycenie miodu, muzyka różna (Zaz, Mana). Bogactwo życiowe to węższa i szersza rodzina, przyjaciele - o Panu Bogu nie wspominając.

Otwarty na niebo i na grę na okarynie.

 

Pracownicy:

Anna Beliak
Dyrektor zarządzający

Posiadająca wyższe wykształcenie ekonomiczne i doświadczenie pracy w sektorze organizacji pozarządowych, w tym w rozliczaniu projektów finansowanych ze środków publicznych i realizowanych przez Polaków na Ukrainie.

„Doświadczam namacalnie, że każda praca stwarza człowiekowi szansę rozwoju. Istotne, by zauważył, że nie jest najważniejsze, co robi, ale czy jego praca jest komuś ofiarowana. Praca może niszczyć, jeśli wykonuje się ją bez odniesienia do drugiego człowieka, czy – szerzej – braci tworzących jedną ludzką rodzinę. Pracując, kochaj, bo to najwspanialsza forma wyrażania miłości. Praca to miłość konkretna”. Włodzimierz Fijalkowski

tel. +48 12 42 86 289

tel. kom. +48 605 252 270

Barbara Gosztyła
Asystent biura / Koordynator projektów

Gotowa na nowe wyzwania!
Żona, mama dwójki nastolatków, pasjonatka szybkiej jazdy na rowerze.
W pracy realizuje wartości, którymi kieruje się w codziennym życiu.

"Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; nie tyle szukać miłości, co kochać."
św. Franciszek z Asyżu

tel. +48 722 100 230

Artem Dolmatov
Asystent ds. Public Relations

Każdy dzień - to okazja do poznawania nowych rzeczy w świecie, każda chwila - to możliwość. Kamera pomaga uchwycić to, co jest ukryte, otwiera wszystkie subtelności. Kontakt z ludźmi dla mnie jest najważniejszy. Poznając innych ludzi - poznajemy siebie w świetle prawdy. Póki mamy czas - czyńmy dobro!

tel. +48 722 122 242